18 października 2010

Kamuflaż

To niesamowite jak niektórzy ludzie potrafią się kamuflować. Udawać fajnych, dobrych, uczciwych. Dopiero kiedy pozna się ich bliżej, okazuje się, jak ciężko z nimi być, jak bardzo nienawidzą świata albo ludzi, albo swojego życia. Wtedy trudno od nich odejść, "bo zainwestowaliśmy czas", "bo głupio teraz przyznać się do błędu"...

Zaprawdę powiadam wam: człowiek może wyssać z innego człowieka całą energię. Znam wampirów energetycznych, świetnych manipulantów, którzy robią to właściwie bez celu. Tkwiłam długo w sadomasochistycznym związku. Manipulował mną także mój ojciec, człowiek zły i zagubiony. Teraz mówię: koniec. Będę się wystrzegać wampirów i ich wpływu.
Na świecie jest przecież tylu dobrych i ciekawych ludzi. To dla nich warto poświęcać czas. :-)

1 komentarz:

  1. Człowiek jest jak książka, może mieć fajną okładkę i kiepską treść lub odwrotnie. Albo dwa w jednym, albo nic. Ale człowieka, podobnie jak książkę trzeba otworzyć i czytać. Zagłębić się w to, co w sobie ma. Można się zawieźć albo pozytywnie rozczarować. Wszystko jest możliwe. Ale bez otwierania nie znajdziemy nic, trzeba ryzykować Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń